هزینه بوتاکس

چندی پیش گزارشی در رسانه ها مبنی بر افزایش تزریق بوتاکس در ایران و تمایل رو به افزایش مردان به انجام این کار مطرح شد. با دیدن این آمار و بحث های گاه و بی گاهی راجع به افزایش آن در ایران می شود یکی از موضوعاتی که به ذهن می رسد مبارزه با چین و چروک های صورت و فرار از پیری دانست. هرچند کم نیستند جوان هایی که برای تزریق بوتاکس در مطب های جراحان زیبایی صف کشیده اند.

به گزارش پیام نو، عامل مهم دیگر قیمت بالای عمل های زیبایی است و به نظر می رسد هر قشری در جامعه نمی تواند از عهده ی انجام این عمل ها برآید به ویژه تزریق بوتاکس که فرد هر چند ماه یک بار باید آن را انجام دهد.

دکتر آناهیتا خدابخشی کولایی دکترای مشاوره به پیام نو می گوید: با پیشرفت های علمی که در زمینه ی جراحی های زیبایی رخ داده، همچنین افزایش طول عمر و امید به زندگی(خوش بینی نسبت به ادامه زندگی) بحث توجه به خود هم بیشتر شده است.

این مدرس دانشگاه با اشاره به این مطلب که هر بوتاکس اگر یک آمپول از جنس خوب فرانسوی باشد چیزی بین یک میلیون و چهارصد تا دو میلیون تومان و در برخی موارد حتی بیشتر از این مقدار هزینه بر است به حقوق یک کارمند ساده اشاره کرد که شاید از این مقدار هم کمتر باشد. دکتر خدابخشی کولایی ضمن اشاره به این مطلب که عمل های جراحی زیبایی همگانی نیستند اقشار خاص و با شرایط خاص را متقاضیان عمل های جراحی زیبایی دانست. او به هزینه های عمل جراحی بینی در مطب یک جراح سرشناس زیبایی اشاره کرد که چیزی بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان است.

دکتر خدابخشی کولایی با اشاره به دوقطبی بودن جامعه و تفاوت تفریحات افراد مرفه با سایر افراد، جامعه را متشکل از چند لایه دانست که زیر پوستش اتفاقات عجیب و غریبی می افتد. این مشاور وضعیت ایران امروز را شبیه اروپای قرن ۱۹ و ۲۰ دانست؛ افرادی وجود دارند که به چین و چروک هایشان اهمیت می دهند، ورزششان هم اسکی است و مسافرت هایشان سفرهای پرهزینه خارجی.

دکتر خدابخشی کولایی با توجه به استقبال مردان از تزریق بوتاکس، گفت؛ به طور سنتی رسیدگی به ظاهر و زیبا شدن کاری مختص خانم ها است اما در حال حاضر و تحت شرایط خاص تبلیغاتی دغدغه قشر خاصی از آقایان هم شده است. ضمن این که آقایان پولدارترند و امکان انجام بوتاکس برای آنها فراهم تر است.

سوای این که برخی افراد زیبایی های طبیعی خود را بیشتر دوست دارند، همزمان با افزایش سال های زندگی خود چین وچروک هایشان را که یادگار تمام سال ها، ماه ها، دقایق و ثانیه های زندگی شان است می پذیرند و مادربزرگ ها و پدربزرگ های واقعی می شوند، به نظر می رسد درگیری های افرد با صورت و اندام هایشان و تحمل دردهایی که هر چند ماه یک بار برای زیباتر شدن باید تحمل کنند همگانی نیست. آن ها که شاید کمتر باشند و پول بیشتری دارند زمان بیشتری را هم صرف عمل های جراحی زیبایی می کنند. و این میان افردی هم که پول کمتری دارند و نمی خواهند چین بردارند، صورت هایشان را با هزینه های کمتر به دست افراد غیر متخصص مثل آرایشگران ساده می سپارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *